,,Majówka dla zdrowia’’ 2018

Po raz kolejny w maju w naszej szkole została zorganizowana

 ,,Majówka dla zdrowia’’.

Liczne badania potwierdzone doświadczeniami osobistymi wielu osób na całym świecie wskazują, że dla zachowania witalności i długowieczności najistotniejszy wpływ ma zdrowy styl życia.

Dlatego, aby promować zdrowie zarówno uczniowie jak również nauczyciele mogli skorzystać z bogatej oferty tegorocznego programu organizowanej majówki.  Dla niektórych to spotkanie i uczestniczenie w licznych proponowanych formach było kontynuacją, dla innych początkiem  pracy nad sobą w zakresie zdrowego stylu życia w różnych jego aspektach.

Mieliśmy okazję wysłuchać bardzo ciekawych wykładów takich jak:

  • „Aspekty farmakologiczne i prawne wydawania oraz stosowania środków przedstawione przez mgr Elżbietę Kowalczyk i mgr Ewę Kosikowską. Informacje te przydatne są dla nas wszystkich – aby uzyskać wiedzę czy stosujemy lek czy suplement diety oraz wiedzieć  kiedy i jak go stosować.
  • Naszym gościem była również sierżant sztabowy Ewa Cichocka z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie, która przedstawiła informacje w ramach działań prewencyjnych dotyczące zasad bezpieczeństwa na drogach. Bardzo duże wrażenie na oglądających zrobił film pt. ,, Śmierć czai się na drodze’’. Po spotkaniu w auli można było skorzystać z doświadczeń z alko- i narko-goglami.
  • Z Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie z Zakładu Fitopatologii i Mykologii gościliśmy Panią dr Beatę Zimowską, która omówiła i przybliżyła temat: „Mikroskopijni wrogowie ziół, czyli kolorowy świat grzybów”. Zagadnienia okazały się bardzo interesujące, ponieważ zioła wykorzystujemy w wielu dziedzinach i przez różnych specjalistów do leczenia i poprawy kondycji zdrowia i urody jednak, jak się okazało, gdy zostaną zaatakowane przez pasożytnicze grzyby mogą nam bardzo dotkliwie zaszkodzić.

Poza wykładami wszyscy chętni mogli wziąć udział w warsztatach np.:

–  młodego chemika,

– warsztatach z języka angielskiego,

–  można było zbadać swój słuch,

– obejrzeć  wystawę plakatów na temat ,,Ochrona radiologiczna ‘’oraz ,,Papierosom i alkoholowi mówimy nie. ‘’

  • Ponadto można było zapoznać się z ofertą firmy Labofarm, obejrzeć książeczki sensoryczne przygotowane przez uczniów z kierunku: Terapeuta zajęciowy i Opiekunka dziecięca,
  • Odbyły się finały konkursów: „Promocja zdrowia” i „Przedsiębiorczy uczeń szkoły medycznej na rynku pracy” oraz Międzywydziałowy konkurs I pomocy  przygotowany przez mgr Joannę Czyżewską-Świecką, mgr Marcina Mazura i członków Koła Pierwszej Pomocy.
  • Dodatkowo można było również przećwiczyć pod okiem profesjonalistów  kąpiel niemowlęcia.

Wiosna to pora , gdy chcemy zmienić swój wygląd. I tak pokaz  wiosennych fryzur przygotowały  uczennice ze Szkoły Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Lublinie pod okiem swoich nauczycieli. Kolejna grupa podpowiadała jak zadbać o zdrowe odżywianie przygotowując do degustacji wiosenne przekąski, w bardzo atrakcyjnej formie serwowane.

  • „Coś dla ciała i dla ducha” – na gry i zabawy rekreacyjne zaprosili nas  nauczyciele wychowania fizycznego do sali gimnastycznej, gdyż w tym roku nie dopisała słoneczna pogoda.
  • Obok auli można było degustować miody z Lubelszczyzny – z pasieki naszej absolwentki.

Największe emocje wzbudził jednak efekt stylizacji fryzur, sukien ślubnych i wizytowych pod hasłem – Wiosenny orszak z udziałem naszych słuchaczy i nauczycieli przygotowany pod kierunkiem pani mgr  Anny  Uss – Wojciechowskiej oraz nauczycieli i uczniów Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego przy ul. Królewskiej, Studia Krawieckiego Pani Marzeny Efir  z Galerii Olimp a także Salonu sukien ślubnych i wizytowych ,,Mariola” z Lublina.

 

Miłych i ciekawych wrażeń nie zabrakło. Uczestnicy wyszli zadowoleni i pełni przydatnej wiedzy       i umiejętności.

Bardzo dziękujemy tym  wszystkim, którzy uświetnili naszą Majówkę swoimi wystąpieniami oraz inicjatorom pozostałych licznych przedsięwzięć.

Organizatorzy.

Dodaj komentarz