Targi Edukacyjne w Lublinie 9-10 marca 2023r.

Szkoła Policealna – Medyczne Studium Zawodowe im. Stanisława Liebharta

podczas XVI edycji Targów Edukacyjnych w Lublinie w dniach 9 – 10 marca 2023r.

 

9 marca 2023 r. otwarcie Targów Edukacyjnych zainaugurowała przemowa Pana Roberta Głowackiego – Prezesa Zarządu Targów Lublin S.A.

Głos zabrali również zaproszeni goście: Pan Zbigniew Wojciechowski – Wicemarszałek Województwa Lubelskiego, Pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty.

Po uroczystej inauguracji na scenie głównej szkoły przedstawiały przygotowane prezentacje.

Słuchacze z Technika masażysty o. 27 pod kierunkiem mgr Wojciecha Pogorzelca przygotowali wystąpienie na temat: „Profilaktyka bólu kręgosłupa w każdym wieku”. Słuchacze przedstawili ćwiczenia i omówienie ułożeń ciała, które zapobiegają urazom i kontuzjom.

Technicy masażyści, którzy wykonywali również masaż Work-Site, mający na celu złagodzenie napięcia mięśniowego, będącego wynikiem zarówno utrzymywania ciała w jednej pozycji przez dłuższy czas – siedząc przy komputerze, jak też wynikającego ze stresu. Kolejka oczekujących na zabieg świadczyła o dużych umiejętnościach i dobrym przygotowaniu słuchaczy.

Opiekunowie medyczni zachęcali do ćwiczeń i doświadczania własnego ciała za pomocą symulatora odczuć osoby starszej. Poprzez założenie specjalnego kombinezonu, gogli symulujących zaburzenia wzroku typu: jaskra, zawężenie pola widzenia lub zmian w analizatorze wzrokowym pod wpływem cukrzycy. Możliwość ustawienia różnego rodzaju przykurczów i niedowładów w omawianym symulatorze pozwalała na doświadczenie ograniczeń w życiu codziennym i samoobsłudze, a także kontaktach z ludźmi.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyła się niezwykle realistyczna charakteryzacja ran wykonywana przez słuchaczki z kierunku: Technik usług kosmetycznych.

 

Ciekawą prezentację przygotowały również Asystentki stomatologiczne przedstawiając i omawiając sprzęt do codziennej higieny jamy ustnej.

Protetycy słuchu wykonywali osobom chętnym badanie otoskopowe, polegające na wziernikowaniu ucha za pomocą specjalnego urządzenia — otoskopu. Dzięki temu mogli sprawdzić czy ucho zewnętrzne, błona bębenkowa u badanych nie wykazuje nieprawidłowości w budowie lub cech zapalnych wpływających na poziom i jakość słyszenia dźwięków.

 

Szczególną uwagę przyciągało stoisko przygotowane przez słuchaczy z kierunku: Terapeuta zajęciowy. Bogactwo kolorów i piękne prace wykonane przez słuchaczki w technice filcowania na mokro i na sucho budziły szczere zainteresowanie i podziw. Osoby zainteresowane mogły obserwować proces filcowania pisanek, a chętni spróbować własnych sił w samodzielnym filcowaniu.

Wychowawcy i mieszkańcy Internatu przygotowali  unikatowe upominki i drobne gadżety opatrzone wizytówką szkoły.

Technicy farmaceutyczni przygotowali mydełka glicerynowe, które rozchodziły się z niebywałą prędkością i zachęcały do odwiedzania naszego stoiska przez uczniów szkół podstawowych i średnich oraz ich nauczycieli i opiekunów.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom i słuchaczom, którzy zaangażowali się w przygotowanie i prezentację stoiska naszej szkoły na Targach Edukacyjnych.

Szczególne podziękowania za organizację, logistykę i koordynację działań kierujemy
do Pani mgr Katarzyny Kos, mgr Diany Gołębiowskiej i mgr Małgorzaty Pleskot.

Tekst: mgr Joanna Szpara

 

Dodaj komentarz