60-lecie Elektroradiologii

 

         Dnia 16 listopada z okazji Jubileuszu 60 – lecia kształcenia w zawodzie Technik elektroradiolog odbyła się konferencja pt. „Elektroradiologia wczoraj, dziś i jutro” pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego.

Po uroczystym rozpoczęciu konferencji głos zabrała Pani Dyrektor Anna Felińska, która przybliżyła historię kształcenia Technika Elektroradiologa w naszej szkole. Informacje o diagnostyce obrazowej w Polsce w XX i XXI wieku przedstawiła Pani mgr Bożena Malarz. Kolejnym ciekawym wykładem był wykład Pani dr Anny Michalskiej zatytułowany „Jak zajrzeć do wnętrza zęba nie otwierając go?”

Po przerwie kawowej swój wykład „ Aktualne możliwości i wizje przyszłości medycyny nuklearnej” przedstawił Pan mgr Jacek Litwiński. Kończącym pokazem zatytułowanym „ Aparatura diagnostyczna i terapeutyczna- wczoraj, dziś i jutro” był występ dwóch, naszych słuchaczek z kierunku technik elektroradiolog z oddziału 52: Katarzyny Sochal i Ewy Zagrodniczek przygotowany pod kierunkiem Pani mgr inż. Pauliny Wróbel.

Po podsumowaniu konferencji miał miejsce przepyszny poczęstunek, który został przygotowany przez Nasze Panie kucharki.

Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu. Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim osobom, które przygotowały Konferencję, a w szczególności Pani mgr inż. Monice Bęczkowskiej, która była głównym organizatorem konferencji i koordynowała w/w uroczystością.

 
 


 
 

Dodaj komentarz